Wakacyjny ebook o św. Krzysztofie

Dobiegła końca wakacyjna kampania, którą po raz pierwszy w 2013 roku zorganizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi z Krakowa. Akcja propagowała w całej Polsce kult świętego Krzysztofa. Ponad 12 tysięcy osób potwierdziło, że chce spędzić swój urlop po katolicku, dzięki pomocy wakacyjnego e-booka pt. „Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem”.

Kościół katolicki zaliczył św. Krzysztofa do grona Czternastu Świętych Wspomożycieli, których wstawiennictwo jest uznawane wyjątkowo skutecznie. Warto więc kierować swoje prośby do Boga Ojca o bezpieczną podróż i podziękowania za dotarcie do celu właśnie za pośrednictwem świętego Krzysztofa. Ten niezwykły święty jest nie tylko patronem kierowców i podróżnych. W licznych miastach i wioskach obrano go patronem położonych tam mostów i jezior.

Lektura na wakacje, którą bezpłatnie udostępniło Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi

Działacze z Krakowa uznali, że dobrym narzędziem ewangelizacji wśród polskich kierowców będzie praktyczna pomoc z duchowym akcentem. Pomocny w tym był 48-stronicowy e-book „Ruszaj w drogę ze świętym Krzysztofem”, zawierający modlitwy do św. Krzysztofa, interaktywną mapę z adresami kościołów i godzinami Mszy Świętych w turystycznych miejscowościach nad morzem, jeziorami i w górach.

Czytelnicy odnaleźć w nim mogli także propozycje pielgrzymek do ciekawych miejsc kultu maryjnego w naszym kraju. Dodatkowo – dzięki ebookowi krakowskiego Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi – uczestnicy akcji mogli poznać wiele mało znanych ciekawostek na temat św. Krzysztofa, jak choćby legendę o jego męczeńskiej śmierci.

Święty Krzysztofie, patronie podróżnych, módl się za nami!

Przeczytaj również: Porządność nad bohaterstwo (uduchowione rozważania nad męstwem, cnotą i bohaterstwem)